Informacje Techniczne - Doradztwo budowlane, pomiary i informacje instalacyjne

Doradztwo budowlane, pomiary i informacje instalacyjne

Celem zapewnienia kompleksowej obsługi, dajemy Państwu możliwość konsultacji z naszymi specjalistami w dziedzinie doradztwa budowlanego, pomiarów, a także skorzystania z naszej pomocy mając na uwadze fizyczny montaż wycieraczek. Wierzymy, że jakość naszych produktów, ugruntowana fachowa wiedza i doświadczenie, przekona Państwa do dalszej współpracy i wyboru naszych usług.

Informacje instalacyjne

Przed instalacją wycieraczek systemowych Alumatex należy pamiętać o następujących, niezwykle istotnych czynnikach, mających kluczowa role w optymalnym i bezpiecznym ich użytkowaniu:

  • zaleca się instalacje wycieraczek w dostarczanych przez nas ramach montażowych, przymocowanych wcześniej zgodnie z wytycznymi do wpustu podłogowego.
  • rama montażowa wycieraczki musi być w płaszczyźnie zarówno z podłożem wycieraczki, jak i powierzchnia podłogowa. Zachowanie idealnej równości i poziomu podłoża wycieraczki (zgodnie z norma DIN 18560) zapewnia stabilność, odporność na wszelakie deformacje, bezpieczeństwo użytkowania, a także dłuższa żywotność wycieraczki.
  • kotwy mocujące ramy należy mocować na stałe w podłożu wycieraczki/jastrychu, (w przypadku osadzania ramy na kleju montażowym, nie zachodzi konieczność użycia kotew).
  • kiedy miejsce przewidziane pod wycieraczkę posiada już ramę montażową, przy pomiarze prosimy o podanie wymiaru wewnętrznego ramy. Od podanych wymiarów, na etapie produkcyjnym odejmiemy z szerokości i długości od 3 do 5 mm celem zapewnienia wycieraczce luzu technologicznego przewidzianego w projekcie. Luz technologiczny gwarantuje właściwe ułożenie się wycieraczki we wpuście i bezproblemową eksploatację.

Łączenie wycieraczek wielomodułowych

W przypadku, gdy całkowita powierzchnia wycieraczki jest większa niż dopuszczalna norma produkcyjna 8 m2, lub szerokość profilu przekracza 3000 mm, zalecamy podział wycieraczki zgodnie z uzgodnionymi wcześniej z klientem opcjami podziału.

Dla zapewnienia pełnej integracji i spójności wycieraczek o dużej powierzchni (wymagających podziału i łączenia), wykorzystujemy specjalny łącznik modułowy. Dzięki łatwej instalacji oraz deinstalacji moduły w razie potrzeby mogą zostać rozłączone/złączone.