Porady

Jak wybrać wycieraczkę do butów?

Powrót

Wycieraczki systemowe stanowią bardzo różnorodną kategorię. Z tego względu wybór odpowiedniego modelu powinien być przemyślany, a producenci muszą dbać o możliwość dostosowania wycieraczek do potrzeb klienta.

Czym są wycieraczki systemowe?

Wycieraczki systemowe to jedna z kategorii wycieraczek aluminiowych, które nadają się do zastosowania w powierzchniach komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkalnych. Są zbudowane z aluminiowych profili wypełnionych wkładami czyszczącymi o różnej charakterystyce. Między innymi z tego wynika ich uniwersalność. Systemowa wycieraczka metalowa może służyć zarówno jako wycieraczka zewnętrzna, jak i wewnętrzna. Jakimi kryteriami kierować się, aby wybrać idealną wycieraczkę systemową?

Dobór wycieraczki pod względem wytrzymałości

Metalowa wycieraczka systemowa to konstrukcja bardziej złożona i skomplikowana niż wycieraczka gumowa. Każdy model charakteryzuje się innym aluminiowym profilem, co decyduje o ostatecznej jego wytrzymałości. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu, warto skonsultować się z producentem bądź dostawcą uwzględniając zakładaną przepustowość i natężenie ruchu w miejscu, gdzie wycieraczka będzie używana.

Wybór wycieraczki pod względem rozmiaru

Kolejne kryterium wyboru stanowi rozmiar. Doświadczeni producenci wykorzystują konstrukcje modułowe, dzięki czemu możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Ponadto oferują doradztwo budowlane, co zapewnia ułatwiony montaż i solidniejsze rozwiązania konstrukcyjne.

Powierzchnie czyszczące

Poza aluminiowym profilem kluczową rolę w funkcjonalności aluminiowych wycieraczek systemowych odgrywają wkłady czyszczące. W tym przypadku wybór również jest szeroki i opiera się na różnych wariantach wkładów tekstylny oraz winylowych złożonych ze szczotek. Aby znaleźć najbardziej wydajne i funkcjonalne rozwiązanie, również warto skonsultować się z producentem. Każdy rodzaj wkładu jest dostosowany do usuwania określonego rodzaju nieczystości, na przykład pyłu, popiołu, włókien tekstylnych, ale także piasku, żwiru, kamieni, a nawet smoły. Dlatego zupełnie inny wkład sprawdzi się odpowiednio w budynku mieszkalnym, a inne w obiekcie przemysłowym.

Dodatkowe funkcje

Wycieraczka pod drzwi nierzadko znajduje się w miejscu, gdzie w trakcie ulewnej pogody zbiera się nadmiar wody. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z aluminiowego osadnika wyposażonego w odpływ. Innym popularnym udogodnieniem jest rama montażowa, za sprawą której wycieraczka systemowa uzyskuje trwałe połączenie z podłożem. W ten sposób może znaleźć się na poziomie posadzki. W obiektach przemysłowych wykorzystuje się natomiast rampy najazdowe, dzięki którym do wnętrza bez problemu mogą dostać się wózki i pojazdy kołowe. Aby uzyskać pożądany efekt i cieszyć się działaniem wycieraczki przez wiele lat, warto skorzystać z rozwiązań przygotowanych przez producenta wycieraczki.

Możliwość konserwacji

Osobną kwestią stanowi możliwość konserwacji wycieraczki systemowej. Dobre modele pozwalają na wykorzystanie maszyn czyszczących, w tym szorowarek. Ponadto, konstrukcja wycieraczki powinna umożliwiać jej stosunkowo prosty demontaż w celu czyszczenia i konserwacji. Do tego stosuje się specjalne technologie łączenia, na przykład za pomocą nierdzewnych linek stalowych i gumowych tulei dystansowych pomiędzy poszczególnymi elementami profilu. W ten sposób wycieraczka systemowa może być wygodnie zwijana nawet przy dużych gabarytach.

Wybór optymalnej wycieraczki systemowej wykonanej z aluminium zawsze warto skonsultować z producentem!



Sprawdź inne podobne wpisy