Porady

Mata antypoślizgowa, kiedy warto w nią zainwestować? Jak wybrać dobrą matę antypoślizgową?

Powrót

Mata antypoślizgowa, kiedy warto w nią zainwestować? Jak wybrać dobrą matę antypoślizgową? 

Bezpieczeństwo i higiena pracy są niezwykle ważne w każdym zawodzie. Maty antypoślizgowe zwiększą komfort pracowników szczególnie narażonych na wypadki przy pracy na przykład
w magazynach, fabrykach czy transporcie. Do czego jeszcze przydają się maty antypoślizgowe? Kiedy warto w nie zainwestować? 

Zastosowanie mat antypoślizgowych w miejscu pracy

Maty antypoślizgowe doskonale sprawdzą się we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych,
gdzie przebywa i przemieszcza się dużo ludzi oraz pojazdów takich jak wózki widłowe. Zmniejszą ryzyko upadków lub poinformują o różnego rodzaju zagrożeniach. Do tego rodzaju zadań przeznaczona jest przede wszystkim wycieraczka gumowa, wykonana z utwardzanej i elastycznej gumy odpornej na ścieranie. Dzięki możliwości montażu progów najazdowych znajdzie zastosowanie w transporcie. Jej specjalna antypoślizgowa budowa sprawi, że żadne ładunki nie będą się przemieszczać w czasie jazdy. 

Rodzaje mat

Jednym z pierwszych elementów jaki spotykamy przed wejściem na przykład do restauracji czy hotelu jest wycieraczka zewnętrzna. Pełnić może nie tylko funkcję praktyczną, ale też informacyjną. Jest obowiązkowym wyposażeniem domu, mieszkania oraz innych obiektów. Trwała konstrukcja zapewnia stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Wycieraczka pod drzwi może być oznaczona logotypem lub innym dowolnym motywem będącym swego rodzaju wizytówką oraz pierwszym kontaktem z klientem. W wybranych miejscach takich jak przychodnie, szpitale, apteki itp. wycieraczka pod drzwi może mieć też charakter informacyjny i zawierać ostrzegawcze znaki lub napisy. 

Jaką matę wybrać

Do wybory mamy maty wewnętrzne i zewnętrzne – czym się charakteryzują? Podpowiadamy poniżej:

Właściwości antypoślizgowe

Szczególne właściwości antypoślizgowe wykazuje wycieraczka wykonana z gumy nitrylowej, której stabilność zapewnia specjalna konstrukcja. Ciężar właściwy oraz tekstura maty dodatkowo utrzymują ją w jednym miejscu i zapobiegają przemieszczaniu. Wycieraczka metalowa dzięki instalacji
z profilem najazdowym lub ramą montażową pozostanie w wyznaczonym dla niej miejscu. Sprawdź inne podobne wpisy