Porady

Najlepsze wycieraczki do biura

Powrót

Ładnie zaprojektowane i estetyczne wejście do biura jest wizytówką każdej firmy. Trudno utrzymać czystość w tym obszarze, gdy codziennie wiele osób wchodzi do budynku. Korzystnym rozwiązaniem jest zamontowanie odpowiedniego systemu czyszczącego, w skład którego wchodzą różnorodne, najwyższej jakości maty wejściowe.

Jakie wycieraczki najlepiej założyć w biurze, by zapewnić optymalną czystość w pomieszczeniach?

Skuteczne wycieraczki zewnętrzne

Przed wejściem do budynku znajduje się pierwsza strefa czyszczenia, w której zostają usunięte z butów najcięższe i najgrubsze zanieczyszczenia takie jak: śnieg, błoto, czy woda. Wycieraczki zewnętrzne powinny być: ergonomiczne, trwałe i wydajne. Przed biurem można zamontować maty z wypełnieniem wykonanym z winylu, który doskonale oczyszcza podeszwy z grubszych zabrudzeń. Często stosowane są również wkłady szczotkowe – przeznaczone do usuwania drobniejszych zanieczyszczeń: pyłu, żwiru, czy piasku. Bardzo dobrym wyborem do biura są również funkcjonalne wycieraczki zewnętrzne z  wypełnieniem kombinacyjnym winylowo-szczotkowym. Na zewnątrz budynku doskonale spisują się także maty gumowe oraz kraty.

Wysokiej jakości maty i kraty przed budynkiem

Kraty pomostowe  są ewentualną alternatywą dla wycieraczek zewnętrznych aluminiowych.

Stalowe kraty wciskane tworzą strukturę mocnej i wytrzymałej siatki. Modele seratowane, czyli nacinane (inaczej ząbkowane) są szczególnie polecane przed wejściem do biura, ponieważ mają wysokie walory czyszczące i antypoślizgowe. Wielkość oczek w kratach można dostosować indywidualnie do potrzeb firmy, najczęściej mają one wymiary 33 x 11 mm. Oprócz krat można położyć również dobrej jakości maty gumowe, które są wytrzymałe na czynniki atmosferyczne i ścieranie. Co więcej, ergonomiczne otwory wpływają na dobre odprowadzanie wody i zanieczyszczeń. Na bezpieczeństwo korzystania z wycieraczek gumowych ma wpływ zintegrowany lub aluminiowy próg najazdowy. Maty gumowe z progiem najazdowym warto umieścić przed wejściem do budynku, przez które często wjeżdżają wózki (dziecięce, zakupowe itp.). Na ostatnim etapie oczyszczania obuwia powinna zostać umieszczona wydajna wycieraczka wewnętrzna.

Dokładnie czyszczące wycieraczki wewnętrzne

W drugiej i trzeciej strefie czyszczenia, które znajdują się wewnątrz budynku, również trzeba ułożyć odpowiednie wycieraczki. Wycieraczki przeznaczone do wnętrza budynku mają za zadanie zatrzymywać kurz, piasek i inne drobne zanieczyszczenia, które pozostały na butach po ich wytarciu w pierwszej strefie. Panele mat wewnętrznych mogą mieć różną szerokość i grubość oraz różne rodzaje wkładów: rypsowe, winylowe lub szczotkowe. Doskonałym rozwiązaniem, by zachować czystość wnętrz biurowych, jest łączenie, stosowanie naprzemienne, poszczególnych rodzajów wkładów. W ten sposób podeszwy butów osób wchodzących zostaną dokładnie oczyszczone. Warto pamiętać, że na zadaszonych powierzchniach wewnętrznych, dobierając odpowiedni rodzaj wypełnienia, można stosować również różnorodne maty wejściowe.

Utrzymanie odpowiedniej czystości pomieszczeń biurowych wymaga odpowiedniego systemu czyszczącego, który trzeba zamontować przed wejściem do budynku. Najlepsze wycieraczki do biura powinny doskonale oczyszczać obuwie z drobnych i grubych zanieczyszczeń oraz charakteryzować się wysoką jakością i wytrzymałością.Sprawdź inne podobne wpisy