Porady

Przegląd mat wejściowych przed drzwi naszego domu

Powrót

Budując lub urządzając dom warto więcej uwagi poświęcić wycieraczce. Dobra mata ustawiona przed drzwiami będzie skutecznie drenować wilgoć i usuwać zanieczyszczenia z podeszw obuwia. Przełoży się to nie tylko na łatwiejsze utrzymanie czystości wewnątrz budynków, ale także dłuższą żywotność i lepszą kondycję parkietu, który nie będzie rysował się na skutek działania ziaren piasku. 

W domach coraz częściej zamiast zwykłych wycieraczek pochodzących z supermarketu spotykamy profesjonalne zewnętrzne wycieraczki. Niektóre z nich można zamontować w podłożu na stałe, inne wystarczy ustawić przed wejściem. Dziś przedstawiamy trzy rodzaje specjalnych zewnętrznych wycieraczek, które dobrze sprawdzą się w domu.

Aluminiowe zewnętrzne wycieraczki

Trwałe i wygodne rozwiązanie stanowi aluminiowa wycieraczka zewnętrzna. Tego rodzaju maty można zamontować w posadzce osadzając je w specjalnej ramie montażowej. Solidna aluminiowa konstrukcja będzie służyła domownikom przez lata usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Pomiędzy metalowymi prążkami znajdują się panele winylowe i szczotki czyszczące, które są elementami wymiennymi i które można poddawać konserwacji. Ze względu na możliwość umocowania na poziomie podłoża, tego rodzaju wycieraczki dobrze sprawdzają się w domach zamieszkanych przez osoby starsze, niepełnosprawne i dzieci.

Gumowe maty o właściwościach antypoślizgowych

Bardzo interesującą alternatywę stanowią gumowe maty antypoślizgowe. Najlepsze modele wykonane są całkowicie z utwardzonej gumy najwyższej jakości, co zapewnia im wysoką wytrzymałość. Antypoślizgowy charakter zabezpiecza domowników przed kontuzjami. Taka wycieraczka jest niezwykle łatwa w czyszczeniu, ponieważ nie wymaga prania ani demontażu. Jednocześnie charakteryzuje się doskonałym oczyszczaniem powierzchni butów i drenażem wilgoci ze względu na odpowiednią fakturę. Warto zwrócić uwagę na możliwość dopasowania maty gumowej pod względem wymiaru, jak również wysoką odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wycieraczka spełnia świetnie swoją funkcję niezależnie od pory roku i panującej aury.

Nowoczesne maty tekstylne

Domowa wycieraczka pod drzwi to najczęściej mata tekstylna. W większości budynków i mieszkań spotykane najprostsz3 modele dostępne powszechnie w supermarketach. Jednak świadomi właściciele domów jednorodzinnych decydują się na wersje profesjonalne wykonane z najwyższej jakości surowców, więc są bardzo wytrzymałe i solidne. Mata tekstylna wykonana z włókna nylonowego ze spodem zawierającym wyłącznie kauczuk nitrylowy to idealna kombinacja estetyki i funkcjonalności. Struktura wycieraczki gwarantuje najwyższy poziom zatrzymywania wilgoci i brudu, co korzystnie odbija się na kondycji domowego parkietu. Eleganckie maty pełnią w przedpokojach rolę dekoracyjną zastępując przy tym dywany.

Personalizowanie maty wejściowe

Najlepsi producenci wycieraczek zapewniają swoim klientom możliwość wykonania mat na zamówienie. Niezależnie od wybranej technologii zawsze dotyczy to przynajmniej rozmiaru wycieraczki. Istnieje także możliwość personalizowania estetyki maty. Chodzi nie tylko o wycieraczki tekstylne, ale także aluminiowe. Słynął one z estetycznego wyglądu same w sobie, ale dodatkowe możliwości otwiera wykorzystanie lasera. W tej technologii wykonuje się między innymi kolorowe grawery. Biorąc pod uwagę, że dobrej jakości wycieraczkach będzie służyła domownikom przez wiele lat, warto postawić na unikalny design i zainwestować w personalizację także w budynku jednorodzinnym.Sprawdź inne podobne wpisy