Porady

Przewodnik po wycieraczkach aluminiowych

Powrót

Wycieraczki rozkłada się przed wejściem do biura lub domu po to, by ograniczyć ilość zanieczyszczeń wnoszonych do pomieszczeń. Warto wybierać maty zewnętrzne wysokiej jakości, które będą skutecznie osuszały i oczyszczały obuwie. Dostępne są różne modele wycieraczek wejściowych i wewnętrznych – na szczególną uwagę zasługują modele wykonane z aluminium.

Co wyróżnia wycieraczki aluminiowe?

Maty aluminiowe należą do jednych z najtrwalszych modeli czyszczących na ryku. Najlepiej sprawdzą się w miejscach o średnim, a nawet wysokim natężeniu ruchu, czyli takich, które dziennie odwiedza około 2000 osób. Wycieraczki aluminiowe są wytrzymałe na ruch kołowy – wózki sklepowe, inwalidzkie i dziecięce – dlatego warto założyć je w centrach handlowych, przed wejściem do punktów usługowych, hali targowych, czy przychodni. Można je montować bezpośrednio, osadzać w ramie montażowej lub łączyć z profilem najazdowym, który ułatwia podjazd wózków. Profil ten można wyposażyć w specjalną taśmę akustyczną, która skutecznie wytłumia dźwięki. W tych wycieraczkach wkłady czyszczące umieszczone są w specjalnych profilach wykonanych z aluminium. Ich grubość nie przekracza 1,5 milimetra. Istotną cechą, która wyróżnia wycieraczki aluminiowe, jest ich wysoka skuteczność – doskonale usuwają wszelkie zanieczyszczenia począwszy od błota i śniegu, aż do drobnego piasku i kurzu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wycieraczki aluminiowe?

Wysokiej jakości wycieraczki aluminiowe są wytrzymałe i ergonomiczne. Szczególnie warte uwagi są modele, w których profile zostały ze sobą połączone za pomocą linki ze stali nierdzewnej, a przerwy między listwami wypełniono wysokiej jakości tulejkami gumowymi. Istotne jest również, by w wycieraczkach zostały zamontowane wymienne wkłady czyszczące. Po kilku sezonach użytkowania i regularnym usuwaniu zabrudzeń może okazać się, że konieczne będzie włożenie nowych wkładów. Wysokiej jakości wycieraczki aluminiowe to inwestycja, dlatego wybrane modele powinny mieć możliwość czyszczenia manualnego lub za pomocą specjalistycznych urządzeń. Odpowiednia konserwacja to dobry sposób na znaczne przedłużenie żywotności posiadanych mat. Wycieraczki, które spełniają standardy rynkowe, są najczęściej dostępne w różnych kształtach geometrycznych, co pozwala na ich dostosowanie do estetyki wejścia do budynku. Warto pamiętać o starannym wymierzeniu i określeniu wielkości mat – powinny być na tyle duże, by można było swobodnie wytrzeć buty lub ustawić je do wyschnięcia.

Rodzaje wycieraczek aluminiowych

Maty z profilami aluminiowymi mogą być rozkładane wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Poszczególne modele różnią się wysokością całkowitą oraz rodzajem powierzchni czyszczącej. Co więcej, specjalistyczne wycieraczki przed drzwi powinny być odporne na działanie czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego montuje się w nich niezwykle wytrzymałe wkłady winylowe oraz czyszczące wkłady szczotkowe. Popularne jest również przeplatanie wkładów, by zapewnić jak najlepszy efekt oczyszczenia obuwia. Maty wewnętrzne mogą mieć założony wkład rypsowy, szczotkowy lub obydwa jednocześnie, by do wnętrza firmy lub domu nie przedostawały się nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.

Wycieraczki aluminiowe świetnie sprawdzą się przed drzwiami do biura lub budynku mieszkalnego. Wysokiej jakości maty, które doskonale usuwają zanieczyszczenia z butów, są udaną inwestycją na lata.Sprawdź inne podobne wpisy