Porady

Wycieraczka gumowa – kiedy warto wybrać gumową wycieraczkę do domu?

Powrót

Wycieraczka gumowa jest wyjątkowo praktyczna, a zarazem uniwersalna. Idealnie sprawdza się w wielu różnych miejscach. Może posłużyć również jako wycieraczka pod drzwi. Prawdą jest, że opisywane tworzywo nie jest podatne na uszkodzenia, czy też deformacje. Nie trzeba więc obawiać się, że ulegnie ono przedwczesnemu uszkodzeniu. Jest to inwestycja, która się opłaca. Warunek jest jeden – należy wybrać godnego zaufania producenta, który do wykonywania wycieraczek stosuje certyfikowane materiały.

Solidna konstrukcja

Wycieraczka gumowa posiada solidną konstrukcję, która przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Jest to najlepsza propozycja dla tych, którzy pragną zainwestować gotówkę raz, a porządnie. Nie trzeba obawiać się negatywnego wpływu czynników otoczenia. Gumowa wycieraczka zewnętrzna przetrwa m.in. śnieg, deszcz, czy też promieniowanie UV. Nie jest ona podatna na deformacje, czy też uszkodzenia mechaniczne.

Tworzywa sztuczne, które spełniają rygorystyczne normy nie pękają pod wpływem mrozu. Przed zakupem należy jednak upewnić się, czy wybrana wycieraczka gumowa jest w pełni mrozoodporna. Pamiętajmy, że w innym przypadku może ona utracić swoją pierwotną formę. Ponadto będzie ona zamarzać i przymarzać do powierzchni, przez co utraci swoje właściwości. Lepiej zainwestować jest nieco więcej, a mieć pewność, że produkt sprawdzi się w każdą porę roku.

Skuteczne zatrzymanie wody

Woda stanowi spore zagrożenie dla naszego mieszkania. Pomieszana z piachem sprawi, że w danym wnętrzu szybko zapanuje nieporządek. Konieczność częstego mycia podłogi jest sporym problemem. Zimą wnosimy do domu brudny śnieg, który topi się i tworzy uporczywe plamy. W wycieraczkę gumową powinni zainwestować przede wszystkim ci, którzy nie posiadają przedpokoju. W niejednym nowoczesnym mieszkaniu wchodzimy bezpośrednio do salonu.

Dzięki wycieraczce gumowej woda oraz śnieg zostaną skutecznie zatrzymane przed drzwiami. Jest to pierwszy etap oczyszczenia podeszwy obuwia. Dobrze, jeśli wewnątrz budynku znajduje się kolejna wycieraczka. Oczywiście może być ona wykonana z dowolnego materiału. Godne polecenia są modele z włókien naturalnych, które są lekkie, chłonne, a jednocześnie atrakcyjne pod względem wizualnym. Z pewnością nie będą one szpecić naszego mieszkania.

Mniejsze ryzyko poślizgnięcia

Wycieraczka gumowa powinna idealnie przylegać do danej powierzchni. Nie powinna ona zmieniać swojego położenia podczas codziennego użytkowania. Oczywiście nie oznacza to tego, że powinna być „przylepiona” do posadzki. Musimy mieć możliwość swobodnego oczyszczenia powierzchni np. w brodziku. Przed zakupem sprawdźmy, czy interesujący nas model posiada antypoślizgową powierzchnię. Dzięki niej ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się będzie o wiele niższe.

Modele antypoślizgowe zapewniają optymalny poziom ergonomii. Warto dodać, że niektórzy zamiast tradycyjnych wycieraczek wybierają maty gumowe, których powierzchnia jest o wiele większa.

Niewygórowana cena

Wycieraczki gumowe nie kosztują majątku, co można uznać za sporą zaletę. Jest to świetna opcja dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Cena nie powinna jednak stanowić czynnika determinującego do zakupu. W pierwszej kolejności przeanalizujmy parametry użytkowe. Dopiero wtedy będziemy mogli określić, czy dany produkt jest wart zakupu.

Koszt wycieraczki jest uzależniony nie tylko od jej wymiarów. Uwagę należy zwrócić także na grubość produktu. Zwykle im jest on grubszy, tym wyższa cena. Najmniej zapłacimy za całkowicie gładkie maty.Sprawdź inne podobne wpisy