Porady

Wycieraczka metalowa do butów – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Powrót

Wycieraczka metalowa to bodaj najpopularniejszy wybór wśród wycieraczek obiektowych przeznaczonych między innymi do sklepów, biur i obiektów publicznych. Solidne konstrukcje odznaczają się wysoką skutecznością w usuwaniu błota i innych zabrudzeń z butów, a jednocześnie cechuje je duża wytrzymałość. Jak zbudowana jest wycieraczka metalowa zewnętrzna? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? W jakich obiektach najczęściej spotykamy wycieraczki zewnętrzne metalowe?

Jak zbudowane są wycieraczki metalowe?

Wycieraczka zewnętrzna metalowa wykonana jest niemal zawsze z aluminium, która gwarantuje optymalną wytrzymałości i efekty estetyczne. Składa się z solidnego profilu aluminiowego, najczęściej tworzącego poprzecznie prążkowaną strukturę, która ułatwia usuwanie błota z butów osób przechodzących przez drzwi wejściowe. Jednak metalowa wycieraczka posiada dodatkowo elementy czyszczące, na przykład wkład winylowy charakteryzujący się wysoką odpornością na odkształcenia i uszkodzenia. Metalowe wycieraczki produkuje się bowiem w taki sposób, aby oprócz skuteczności cechowała je długowieczność. Oprócz wkładu winylowego metalowe wycieraczki mogą zawierać także wkład szczotkowy. To wymienne komponenty, dzięki czemu wycieraczka metalowa zewnętrzna będzie służyła w obiekcie dłużej, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Dlaczego wycieraczka metalowa to dobry wybór?

Tego rodzaju wycieraczka pod drzwi stanowi dobry wybór, ponieważ gwarantuje także stabilność. Typowe wycieraczki domowe nie zawsze dobrze przylegają do podłoża, dlatego zawsze istnieje ryzyko poślizgnięcia się podczas przekraczania progu lub wycierania butów. Wycieraczki metalowe montuje się natomiast pod drzwiami na stałe. Można tego dokonać na dwa sposoby. Jeśli metalowa wycieraczka wystaje ponad podłoże w sąsiedztwie drzwi, używa się do tego progu najazdowego, dzięki czemu bez przeszkód można poruszać się po niej z wózkiem sklepowym lub dziecięcym, a przekroczenie progu nie będzie stanowiło wyzwania dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. 

Bardzo często wycieraczki metalowe montuje się na równi z powierzchnią umieszczając profil na poziomie podłoża w specjalnej ramce montażowej. Niektóre modele mogą być osadzone wraz z aluminiowym systemem odpływowym, co zapobiega zbieraniu się wody. Nie bez znaczenia w kontekście zalet tego rodzaju wycieraczek pozostaje fakt, że aluminium prezentuje się po prostu estetycznie i nowocześnie. Z kolei same wycieraczki da się przygotować na wymiar odpowiadający rozmaitym kształtom geometrycznym, co odgrywa ważną rolę w designerskich nowoczesnych budynkach.

Gdzie najlepiej sprawdzi się wycieraczka metalowa zewnętrzna?

Wycieraczki zewnętrzne metalowe dość rzadko stosuje się w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym, ale takie rozwiązanie jest dobrą inwestycją w wygodę domowników. Nie trzeba się bowiem martwić wówczas o ewentualny ślizganie się maty czy konieczność częstego czyszczenia. Poza tym wycieraczka metalowa sprawdzi się w każdym budynku o średnim lub wysokim natężeniu ruchu. Stanowi po prostu trwałe i wygodne rozwiązanie. Wycieraczki zewnętrzne metalowe spotykamy także między innymi w supermarketach, gdzie ruch jest naprawdę ogromny, a dodatkowo znaczna część odwiedzających korzysta ze sklepowych wózków. Brak dobrej wycieraczki sprawiłby, że do wnętrza dostanie się mnóstwo błota, a w trakcie suchej pogody kurzu.

Wycieraczka metalowa stanowi także oczywisty wybór we wszystkich obiektach publicznych, urzędach, w szpitalach, w placówkach edukacyjnych, jak również w biurowcach. Tutaj bardzo ważną zaletą jest mocowanie na równi z powierzchnią przy pomocy ramy montażowej, co poprawia komfort osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, jak również rodziców prowadzących wózki dziecięce. Metalowe wycieraczki nie bez powodu spotykamy ponadto w obiektach przemysłowych. Cechują się one dużą wytrzymałością. Przed wyborem odpowiedniego modelu warto zapoznać się ze stopniem jego wytrzymałości na ruch kołowy, Możliwość montażu w towarzystwie drzwi obrotowych, a także rekomendowane maksymalne wymiary wycieraczki jednoczęściowej.Sprawdź inne podobne wpisy