Porady

Wycieraczki do centrum handlowego – jak wybrać?

Powrót

W weekendy, a także w większość popołudni w ciągu tygodnia, centra handlowe stają się najbardziej obleganymi punktami w mieście. Klienci przychodzą zrobić zakupy spożywcze i odzieżowe, znaleźć prezenty na zbliżające się okazje, poszukać inspiracji, albo po prostu miło spędzić czas w strefie gastronomicznej lub rozrywkowej. Wzmożony ruch oznacza konieczność niemal nieustannego czyszczenia podłóg, ale to z kolei przeszkadzałoby odwiedzającym. Rozsądnym rozwiązaniem jest zastosowanie bardzo skutecznych wycieraczek. Jakie modele nadają się do zamontowania w centrum handlowym?

Jakie wycieraczki sprawdzą się w centrum handlowym?

Decyzja o wyborze konkretnych wycieraczek powinna być dobrze przemyślana, zwłaszcza pod kątem ich konkretnej lokalizacji. W centrum handlowym najczęściej mamy do czynienia z licznymi strefami wejścia. Jedni klienci dostają się do środka wprost z ulicy, inni korzystają z parkingu podziemnego lub naziemnego. W wielu obiektach niektóre lokale mają po dwa wejścia: od wnętrza galerii oraz bezpośrednio z zewnątrz, jak również np. z dworca kolejowego lub autobusowego.

Tam, gdzie istnieje największe ryzyko wniesienia na obuwiu zanieczyszczeń w postaci błota czy topniejącego śniegu, warto zastosować maty gumowe albo kraty stalowe, które są przystosowane do ekstremalnych warunków. W strefach przejściowych dobrym pomysłem jest instalacja systemowych wycieraczek aluminiowych z różnorodnymi wkładami. Z kolei już na terenie samego centrum handlowego, można postawić na subtelniejsze wycieraczki tekstylne.

Wycieraczki systemowe – świetne na strefie wejścia

Wycieraczki aluminiowe należą do najbardziej wszechstronnych. W zależności od wybranego wkładu sprawdzą się one zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Wkład szczotkowy zetrze najpoważniejsze zabrudzenia. Wkład gumowy skutecznie odprowadzi wodę i śnieg. Wkład rypsowy usunie pyłki i kurz, a zatem najlepiej nadaje się do zastosowania już w środku, np. przed wejściem do konkretnego lokalu.

Zaletą wycieraczek systemowych jest ich łatwe czyszczenie. Dzięki elastycznemu połączeniu przy pomocy stalowych linek produkt bardzo łatwo jest zwinąć i przenieść do umycia, a następnie równie bezproblemowo rozwinąć.

Wycieraczki gumowe – na ekstremalne warunki pogodowe

Kiedy pada deszcz albo sypie śnieg, największym problemem jest spora ilość wnoszonej na obuwiu wody. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja podczas roztopów, zwłaszcza gdy do centrum handlowego wiedzie nieutwardzana droga albo klienci parkują na „dzikim” parkingu – wtedy musimy liczyć się jeszcze z błotem.

W takiej sytuacji perfekcyjnym wyborem są wycieraczki gumowe. Oczywiście nie chodzi o nieestetyczne i niewymiarowe maty, ale o sprytnie połączone i świetnie się prezentujące wycieraczki perforowane, które nie tylko odbiorą wodę, ale też przetrą podeszwy.

Wycieraczki metalowe – kiedy kratownica stalowa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kraty WEMA mają bardzo wiele zastosowań. Wykonuje się z nich ścieżki komunikacyjne w zakładach produkcyjnych, kładki nad remontowanymi fragmentami chodnika czy schody umożliwiające dostanie się na górskie szczyty nawet mniej wprawnym podróżnikom. Jako wycieraczki kraty stalowe sprawdzają się doskonale, ponieważ jednocześnie niezwykle skutecznie usuwają zanieczyszczenia, ale też zabezpieczają przed poślizgnięciem się.

Co więcej, są odporne na duże obciążenia, w tym nierównomierne. Można je zatem montować także tam, gdzie ruch pieszy łączy się z samochodowym – czyli np. na tyłach sklepów, w punktach odbioru dostaw, a także na parkingach.

Wycieraczki tekstylne – czy nadają się do centrum handlowego?

Eleganckie wycieraczki przypominające wykładzinę albo dywan raczej nie kojarzą się z centrami handlowymi. Tymczasem w takich miejscach często zlokalizowane są nie tylko sklepy, ale również restauracje, kawiarnie, biura, a nawet sale konferencyjne, przestrzenie coworkingowe czy obiekty kulturalno-rozrywkowe.

Jeśli największe zabrudzenia klienci pozostawili już za sobą, wycieraczka tekstylna jest świetnym rozwiązaniem. Prezentuje się estetycznie, a jednocześnie dyskretnie i skutecznie usuwa z obuwia pozostałe, drobniejsze nieczystości.

Wycieraczki personalizowane – branding od pierwszego kroku

Wszystkie z wymienionych wycieraczek można dodatkowo spersonalizować, aby jeszcze dodać sobie prestiżu w oczach odwiedzających.

Każdy z modeli dostępny jest na wymiar i w wybranych wariantach kolorystycznych. Na aluminiowych wycieraczkach można umieścić grawer. W stalowych istnieje możliwość wypełnienia tym samym materiałem, z którego wykonano podłogę. Na wycieraczkach gumowych łatwo nadrukować logo, a wycieraczki tekstylne mogą w całości być wykonane zgodnie z projektem graficznym klienta.Sprawdź inne podobne wpisy