Porady

Wycieraczki do restauracji – jak wybrać?

Powrót

Decydując się na restauracyjne menu, musimy brać pod uwagę, że nie trafi ono w gusta wszystkich konsumentów. Jedni lubią kuchnię polską, inni orientalną; jedni są mięsożercami, inni weganami. Jest jednak cecha, której oczekują od restauracji wszyscy jej klienci – to czystość. Niezależnie od walorów smakowych, nikt nie zdecyduje się na posiłek we wnętrzu budzącym zastrzeżenia pod kątem higienicznym. Tylko jak zapewnić porządek w lokalu, gdy na zewnątrz sypie śnieg lub pada deszcz, a odwiedzający wnoszą na butach błoto i inne zabrudzenia? Najlepszą opcją jest montaż odpowiednich wycieraczek.

Jakie wycieraczki do restauracji będą najlepsze?

Na rynku dostępne jest wiele modeli wycieraczek. Które z nich najlepiej sprawdzą się w restauracji? Wszystko zależy od typu i od umiejscowienia lokalu. Jeśli na salę wchodzi się wprost z nieutwardzonej drogi, wówczas rozsądnym rozwiązaniem będą wycieraczki gumowe lub z wkładem szczotkowym, o wysokiej chłonności. Gdy natomiast restauracja znajduje się w większym kompleksie – np. na terenie galerii handlowej – wystarczy delikatniejszy wkład tekstylny, usuwający tę resztę brudu, z którym nie poradziły sobie wycieraczki zewnętrzne.

Warto również pamiętać o dopasowaniu modelu wycieraczki do stylizacji obiektu. Obecnie technologia pozwala na zastosowanie rozwiązań gwarantujących czystość, a jednocześnie podnoszących walory estetyczne lokalu.

Systemowe wycieraczki do restauracji

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są aluminiowe wycieraczki systemowe. Składają się one z profili, które wypełnia się wybranym rodzajem wkładu, połączonych stalowymi linkami, co z kolei przekłada się na łatwość zwijania, rozwijania i czyszczenia.

W jednej wycieraczce systemowej można zastosować jeden, dwa, a nawet trzy typy wkładów. Wszystko zależy od tego, z jakimi zanieczyszczeniami najczęściej będziemy mieli do czynienia. Wkłady szczotkowe usuwają z obuwia największy brud – np. świeże i zaschnięte błoto, źdźbła trawy, drobne kamyki, żwir. Wkłady gumowe świetnie odbierają wodę, co jest szczególnie przydatne w trakcie opadów śniegu lub deszczu, ale i podczas roztopów. Wkład tekstylny delikatnie usuwa pył, kurz czy drobny piasek.
Standardowo po zewnętrznej stronie drzwi wyjściowych instaluje się wycieraczki z wkładem gumowym, szczotkowym lub mieszanym, wewnątrz natomiast przeważnie jest to wkład tekstylny – ale możliwe są wszystkie kombinacje.

Gumowe wycieraczki do restauracji – gdzie się sprawdzą?

Czy wycieraczka z gumy będzie pasować do eleganckiego wnętrza? Oczywiście! Najnowsze modele wycieraczek gumowych nie tylko nie psują estetyki pomieszczenia, ale wręcz dodają mu uroku. Elastyczna guma o strukturze plastra miodu wygląda ciekawie, a przy tym jest niezrównana w odbieraniu płynnych i półpłynnych zanieczyszczeń, znajdujących się na obuwiu.

Matę gumową można również personalizować, dzięki czemu może ona stać się nośnikiem reklamy i przyciągnie wzrok klientów.

Tekstylne wycieraczki do restauracji – czy to dobry pomysł?

Najbardziej elegancką opcją jest wycieraczka tekstylna. Klient nie będzie nawet wiedział, jaki jest charakter podłoża, na którym stawia stopę – wycieraczki tekstylne nie różnią się wizualnie od dywanu czy wykładziny. Duży wybór rozmiarów i kolorów, jak również możliwość zamówienia własnego nadruku, umożliwiają dopasowanie wycieraczki do charakteru wnętrza.

Jednocześnie wycieraczki tekstylne świetnie radzą sobie ze swoim podstawowym zadaniem, czyli oczyszczaniem obuwia. Włókno nylonowe ma wysokie właściwości absorpcyjne i jest łatwe w czyszczeniu, a trwała guma nylonowa zapobiega przeciekaniu, jak również ma właściwości antypoślizgowe.

Personalizowane wycieraczki do restauracji – czystość i reklama

Wybierając wycieraczki restauracyjne z naszej oferty, masz ogromne możliwości personalizacji. Zarówno na wycieraczce systemowej, jak i na gumowej i tekstylnej, możesz umieścić swoje logo lub inną grafikę. Decydujesz także o kolorze, rodzaju wkładu, opcjach montażu i dodatkach. Sprawdź nasz konfigurator lub skontaktuj się w celu dopasowania najlepszych rozwiązań dla twojej restauracji.Sprawdź inne podobne wpisy