Porady

Wycieraczki aluminiowe przed dom – czy warto?

Powrót

W polskim klimacie dobrej jakości wycieraczki są niezbędne, by ograniczyć ilość zanieczyszczeń wnoszonych do domu na podeszwach butów. Wejście najlepiej zabezpieczyć, montując specjalne maty. Czy wycieraczki aluminiowe to dobry wybór?

Czystość i elegancja

Wielu właścicieli domów rezygnuje z funkcjonalnych mat wejściowych, ponieważ mają one wpływ na wygląd wejścia. Nowoczesne wycieraczki są starannie wykonywane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. To sprawia, że doskonale się prezentują przed domem i zdobią drzwi wejściowe. Ponadto, ich rozłożenie to również skuteczne zadbanie o czystość całego domu: koniec z piaskiem w wiatrołapie i ścieraniem podłogi po każdym wejściu do mieszkania. Co więcej, dzięki wycieraczkom zewnętrznym zostaje ograniczona ilość wnoszonego piasku i kurzu, który przykleja się do pantofli domowych. Zyskają na tym eleganckie deski, panele oraz płytki – nie będą narażone na porysowanie przez małe, ostre kamyczki.

Budowa i zastosowanie wycieraczek aluminiowych

Zewnętrzne wycieraczki aluminiowe składają się z profili wykonanych z aluminium, w których układane są specjalne szczotki lub wkłady czyszczące z winylu – przeznaczone na zewnątrz oraz wkłady rypsowe – najlepsze do wewnątrz. Dużą popularnością cieszą się również modele o naprzemiennym zamocowaniu materiałów czyszczących. Co sprawia, że profesjonalne maty aluminiowe to dobry wybór?

Zalety wycieraczek z profilami aluminiowymi

Wycieraczki aluminiowe są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Co więcej, doskonale zbierają brud z butów, a dzięki układowi profili woda oraz zanieczyszczenia w postaci pyłu, grubego piasku lub żwiru, popiołu, czy grysu smołowanego, drobnych kamieni lub włókien tekstylnych są zbierane pomiędzy profile wycieraczki. Maty oraz przestrzeń pod nimi łatwo utrzymać w czystości – wystarczy je zrolować, by wygodnie zamieść. Wycieraczki aluminiowe mogą mieć różne kształty geometrycznie, a produkty marki Alumatex można dopasować również pod względem długości i szerokości. Maty są montowane w specjalnej ramie, układane razem z osadnikiem aluminiowym lub profilem najazdowym, który jest przystosowany do kół wózków dziecięcych, sklepowych lub inwalidzkich.

Czy warto założyć wycieraczki aluminiowe przed domem?

Profesjonalne wycieraczki aluminiowe to inwestycja na lata. Będą doskonale wyglądały przed zadbanym wejściem. Modele te są przystosowane do budynków o średnim lub dużym natężeniu ruchu (od 250 do 2000 osób dziennie). Dla tych, którzy cenią jakość i wieloletnią trwałość, wycieraczki aluminiowe to doskonały wybór. Jednak równie dobrym, a nieco mniej kosztownym rozwiązaniem, może okazać się położenie mat winylowych, modeli wykonanych z gumy lub montaż kratki, która sprawdzi się szczególnie podczas oczyszczania butów ze śniegu i błota.

Wycieraczki są niezbędne przed wejściem, a dzięki nowoczesnemu wzornictwu i doskonałej jakości wykonania, właściciele domów nie muszą wybierać między czystością a estetyką. Wysokiej jakości wycieraczki aluminiowe z wkładami winylowymi to doskonała inwestycja na lata. Dla zwolenników częstszego dokonywania zmian dobrym wyborem będą funkcjonale maty winylowe lub gumowe o właściwościach antypoślizgowych i drenażowych.Sprawdź inne podobne wpisy