Porady

Wycieraczki do hotelu – jak wybrać?

Powrót

Prowadzenie biznesu w branży HoReCa jest trudne głównie dlatego, że liczy się tutaj każdy detal. Wygodne pokoje, sympatyczna obsługa, czyste części wspólne – wszystko to składa się na ocenę klientów, którzy bywają bardzo surowi, gdy przychodzi do wystawiania opinii w wyszukiwarkach czy w mediach społecznościowych. Zwłaszcza jesienią czy zimą zachowanie estetycznej podłogi może się okazać problematyczne. Bardzo wiele zależy od tego, na jakie wycieraczki hotelowe się zdecydujemy.

Jakie wycieraczki do hotelu wybrać?

W zależności od typu obiektu i od jego położenia, do zastosowania w obiekcie noclegowym nadają się różne wycieraczki hotelowe: od modeli przemysłowych, przystosowanych do odbierania intensywnych zanieczyszczeń, przez aluminiowe wycieraczki systemowe z opcją wyboru wkładu, aż po sprawdzające się świetnie jako wycieraczki do hotelu modele tekstylne, przeznaczone do obsługi intensywnego ruchu pieszego.

Warto również skorzystać z możliwości personalizacji, które automatycznie wywołają u klienta skojarzenie z prestiżem i pomogą w zaliczeniu obiektu do klasy premium.

Systemowe wycieraczki hotelowe – gdzie je montować?

Jako wycieraczki do hotelu świetnie sprawdzą się aluminiowe wycieraczki systemowe. Ich główną zaletą jest możliwość wyboru wypełnienia profili, dzięki czemu będą one odpowiednie zarówno po wewnętrznej, jak i po zewnętrznej stronie drzwi wejściowych, a także przed wejściem do pokoi.

Wkład szczotkowy pomoże usunąć najpoważniejsze zabrudzenia, jak glina, kamyki czy zaschnięte błoto. Wkład gumowy poradzi sobie z płynnymi i półpłynnymi zanieczyszczeniami. Ich połączenie jest idealną opcją na zewnątrz hotelu. We wnętrzu warto natomiast zastosować delikatniejsze wkłady tekstylne, pozwalające się pozbyć pyłu i kurzu. Jeśli zatem zastanawiasz się, jakie wycieraczki do hotelu wybrać – to właśnie modele systemowe są opcją uniwersalną.

Gumowe wycieraczki do hotelu – czy warto je stosować?

Czy jako wycieraczki hotelowe sprawdzą się modele gumowe? Wszystko zależy od wystroju obiektu. W klasycznych, eleganckich wnętrzach, mogą one wyglądać zbyt pospolicie, mogą za to pasować do wystroju industrialnego. Najlepiej spełnią one swoją funkcję na zewnątrz, usuwając kłopotliwe zanieczyszczenia, które osadziły się na obuwiu na skutek chodzenia po śniegu i po błocie.

Sprawdź też wycieraczki do biura od Alumatex.

Odpowiedzą na pytanie, jakie wycieraczki do hotelu sprawdzą się najlepiej, mogą być zatem również wycieraczki gumowe – zwłaszcza jeśli obiekt położony jest w terenie sprzyjającym brudzeniu butów przez turystów – np. w pobliżu górskich szlaków czy przy samej plaży.

Tekstylne wycieraczki hotelowe – czy sprawdzą się przy niepogodzie?

Wielu managerów zastanawiających się, jakie wycieraczki do hotelu najlepiej spełnią swoje zadanie, od razu pomija modele tekstylne, uznawane za zbyt delikatne i łatwo ulegające zabrudzeniom. To powszechny mit, który jednak warto obalić.

To właśnie wycieraczki tekstylne stanowią pierwszy wybór jako wycieraczki do hotelu wewnętrzne – czyli w recepcji, w jadalni czy w hallach. Są one wykonane z włókna szczególnie odpornego na brud i na wycieranie. Spodnią ich warstwę stanowi natomiast guma winylowa, doskonale odprowadzająca płynne zanieczyszczenia. To sposób na podłogę jednocześnie czystą i estetyczną.

Personalizowane wycieraczki do hotelu – jak podkreślić swój profesjonalizm?

Czy można podnieść prestiż obiektu, wybierając odpowiednie wycieraczki hotelowe? Jak najbardziej. Do tego właśnie służą modele personalizowane. Można na nich umieścić swój logotyp, ale także wybrane hasło albo grafikę.

W przypadku wycieraczek aluminiowych jeden z wkładów zostanie zastąpiony profilem z laserowym grawerem. Wycieraczki gumowe mają jeszcze większą powierzchnię zadruku. W kategorii personalizacji wygrywają wycieraczki tekstylne, które mogą w całości być pokryte wybraną grafiką. Dodatkowo każdy z wymienionych typów wycieraczek można precyzyjnie dostosować pod względem wielkości. Jeśli zatem zastanawiasz się, jakie wycieraczki do hotelu wybrać, aby wypaść profesjonalnie przed gośćmi – modele personalizowane są tym, czego szukasz.Sprawdź inne podobne wpisy