Porady

Wycieraczki do butów – jak wybrać?

Powrót

Wycieraczka do obuwia stanowi podstawową formę dbania o porządek. Można i warto zastosować ją w budynku i pomieszczeniu każdego typu: w biurowcu, w szkole, w hotelu, w restauracji, w urzędzie, w domu prywatnym. Poszczególne rodzaje wycieraczek charakteryzują się odmiennymi właściwościami, dlatego inne sprawdzą się na zewnątrz i w środku. Sprawdź, jak wiele możesz zyskać dzięki odpowiednio dobranej wycieraczce.

Czysta podłoga – podstawowe zadanie wycieraczki do butów

W pierwszej kolejności wycieraczka ma oczywiście zabezpieczać podłogę przed zabrudzeniem. Powinna usuwać z butów brud różnego rodzaju: wodę, śnieg i błoto, piasek, kamyki, glinę, trawę, a także drobniejsze pyły. Również sama wycieraczka musi być łatwa w sprzątaniu, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy podłoga brudzi się właściwie cały czas – a przecież, żeby zrobić dobre wrażenie na gościach i klientach, trzeba zadbać nie tylko o profesjonalizm, ale i o prezentację przedsiębiorstwa czy instytucji.

Wycieraczka na buty a bezpieczeństwo w obiekcie

Ale czystość to nie jedyna korzyść z dobrze dobranej wycieraczki. Znacząco wpływa ona na bezpieczeństwo użytkowania obiektu. Na brudnej i mokrej podłodze o wiele łatwiej o poślizgnięcie, co może się skończyć mniejszym lub większym urazem. Wycieraczki nie tylko zmniejszają ryzyko przewrócenia się na pozostawionym na posadzce błocie, ale i same zwiększają przyczepność. To dlatego wielu właścicieli obiektów hotelarskich czy restauracyjnych decyduje się na montaż dyskretnych i estetycznych wycieraczek nie tylko w strefie wejścia, ale i na całej długości głównego korytarza.

Estetyczna wycieraczka do butów – czy to możliwe?

Wycieraczka do butów raczej nie kojarzy się z czymś ładnym – a uzyskanie estetycznego efektu jest już możliwe, dzięki znacznemu rozwojowi technologii. Większość typów wycieraczek można personalizować, wybierając m.in. kolor, wzór czy nadruk. Mały, grawerowany logotyp zmieści się nawet w profilu aluminiowej wycieraczki systemowej, a na dużej wycieraczce tekstylnej można zamieścić własną grafikę.

Wycieraczki do obuwia zewnętrzne i wewnętrzne – czym się różnią?

Wycieraczka do butów zewnętrzna i wewnętrzna różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Na zewnątrz chodzi o jak najskuteczniejsze usunięcie poważniejszych zabrudzeń, dlatego sprawdzają się wytrzymałe wkłady szczotkowe oraz maty gumowe, pozwalające pozbyć się z butów wody. Wewnątrz chodzi o delikatne doczyszczenie obuwia i jego precyzyjne wysuszenie, dlatego stosuje się wkłady rypsowe oraz wycieraczki tekstylne.

Wycieraczki na buty – rodzaje

W zależności od potrzeb można zamówić wycieraczki do butów duże i małe, w wymiarze standardowym lub wykonane precyzyjnie pod konkretne pomieszczenie. Dobre firmy zajmujące się ich produkcją, dają klientowi zaawansowane opcje personalizacji – wybór rozmiaru, materiału, koloru, a także możliwość umieszczenia własnej grafiki lub logo w postaci nadruku czy graweru. W biurach najlepiej sprawdzają się wycieraczki systemowe aluminiowe i gumowe, na produkcji wykorzystywane są stalowe kraty, natomiast w hotelu czy w domu świetnie wyglądają wycieraczki tekstylne.

Wycieraczki do obuwia – cena

Koszt zakupu wycieraczki zależy od bardzo wielu czynników – przede wszystkim od jej typu, wymiarów oraz wybranych opcji dodatkowych. Warto skorzystać z konfiguratora, który już na etapie projektowania dokona automatycznego przeliczenia ceny. Należy przy tym pamiętać, że zaniżony koszt najczęściej wynika z użycia materiałów słabej jakości, kryterium ceny nie powinno być więc jedynym.

Gdzie kupić wycieraczki do obuwia do firmy i do domu?

Nie trzeba już jeździć po sklepach stacjonarnych, by kupić wycieraczkę. Najwygodniej zrobić to za pośrednictwem sklepu internetowego. Jest on dostępny 24/7, a więc transakcji dokonuje się o dowolnej porze. Czynnikiem decydującym w podejmowaniu decyzji może być również czas realizacji, opcje dostawy, ostateczna cena oraz referencje zadowolonych klientów.



Sprawdź inne podobne wpisy