Porady

Wycieraczki do firm i biur

Powrót

Wycieraczki aluminiowe są funkcjonalne, solidne i eleganckie. Dlatego bardzo często widujemy je w siedzibach i oddziałach przedsiębiorstw. Dobra wycieraczka będzie służyła użytkownikom przez lata. Dziś przedstawiamy krótki przegląd możliwości związanych z metalowymi wycieraczkami do budynków biurowych i firmowych.

Czystość w biurze to podstawa!

Dobra wycieraczka pod drzwi jest w stanie zatrzymać aż 80% brudu, który może się dostać do budynku przede wszystkim na podeszwach butów odwiedzających go osób. To bardzo ważne z estetycznego, ale także ekonomicznego punktu widzenia. Bez sprawnej wycieraczki posadzki, parkiety i wykładziny wymagałyby znacznie częstego czyszczenia. Drobny pył wnoszony do budynku w dłuższej perspektywie negatywnie odbija się na zdrowiu użytkowników, ponieważ dostaje się do dróg oddechowych. Ponadto, może przyczyniać się do awarii sprzętu elektronicznego.

Wycieraczka dostosowana do natężenia ruchu w budynku firmy

Dlatego solidna wycieraczka metalowa to obowiązkowy element w każdym biurze i budynku firmowym. Przy pomocy tego typu wycieraczek należy stworzyć strefy czyszczenia. Strefa pierwsza to wycieraczka zewnętrzna, skonstruowana w taki sposób, aby skutecznie usuwać najgrubsze zanieczyszczenia, w tym piach, żwir, błoto czy śnieg. Strefa druga znajduje się w przedsionku i stanowi niejako kontynuację strefy pierwszej usuwając resztki grubych zanieczyszczeń. Zadaniem strefy 3 znajdujące się już we wnętrzu biura jest usunięcie drobniejszych zanieczyszczeń, takich jak kurz oraz pył, a w ulewne i śnieżne dni także osuszenie podeszw. Wycieraczka aluminiowa doskonale nadaje się do stworzenia każdej ze stref czyszczenia, choć w dwóch pierwszych sprawdzi się także wycieraczka gumowa, a trzecią stworzyć może opcjonalnie wycieraczka tekstylna.

Optymalny dobór profili i powierzchni czyszczących wycieraczek biurowych

O tym, czy wycieraczka będzie skuteczna, decyduje jej odpowiedni dobór, dlatego warto skonsultować go z producentem, który ma w tej kwestii duże doświadczenie. Każda wycieraczka aluminiowa składa się z metalowego profilu oraz wkładów. Odpowiednia konstrukcja profili sprawia, że model wycieraczki jest dobrze dostosowany do natężenia ruchu panującego w budynku. Im jest ono wyższe, tym należy postawić na solidniejszą konstrukcję. W każdej strefie czyszczącej powinny znaleźć się inne wkłady. Na pierwszej linii mogą to być na przykład szczotki wykonane z winylu, podczas gdy na ostatniej wycieraczce wewnątrz budynku wytrzymałe włókna tekstylne. 

Od natężenie ruchu zależy również optymalna powierzchnia wycieraczki. Przy około 200 osobach dziennie wystarczy 5 m², ale gdy budynek odwiedza w ciągu doby 2000 osób należy postawić na większą wycieraczkę, na przykład o powierzchni 18 m². Ten parametr także warto skonsultować producentem przed złożeniem zamówienia, podobnie jak możliwości montażowe i wzbogacenia wycieraczki o ewentualny odpływ.

Personalizowana wycieraczka – element identyfikacji wizualnej

Wycieraczki aluminiowe dają firmom jeszcze jedną bardzo ciekawą możliwość. Ich producenci oferują opcję personalizacji, dzięki czemu wycieraczka staje się elementem identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Logo firmy i inne ciekawe informacje mogą znaleźć się nie tylko na powierzchniach tekstylnych. Bardzo efektownie prezentuje się laserowy grawer umieszczony na aluminiowym profilu. Wycieraczka wita wówczas klientów i innych gości eleganckim logo lub ciekawym sloganem. Zdecydowanie warto postawić nie tylko na funkcjonalność, ale również nowoczesny design!Sprawdź inne podobne wpisy