Porady

Wycieraczki do biura

Powrót

Wycieraczki biurowe od Alumatex są funkcjonalne, solidne i eleganckie. Dlatego widujemy je w siedzibach i oddziałach przedsiębiorstw. Dobra wycieraczka będzie służyła użytkownikom przez lata. Dziś przedstawiamy krótki przegląd możliwości związanych z metalowymi wycieraczkami do budynków biurowych i firmowych.

Wycieraczka do biura – jaka sprawdzi się najlepiej?

Dobra wycieraczka pod drzwi jest w stanie zatrzymać aż 80% brudu, który może się dostać do budynku przede wszystkim na podeszwach butów odwiedzających go osób. To bardzo ważne z estetycznego, ale także ekonomicznego punktu widzenia. Bez sprawnej wycieraczki posadzki, parkiety i wykładziny wymagałyby znacznie częstego czyszczenia. Drobny pył wnoszony do budynku w dłuższej perspektywie negatywnie odbija się na zdrowiu użytkowników, ponieważ dostaje się do dróg oddechowych. Ponadto, może przyczyniać się do awarii sprzętu elektronicznego.

Wybór idealnej wycieraczki do biura może być problematyczny. Na rynku dostępne jest wiele opcji, każda z nich ma unikatowe cechy. Które z nich są kluczowe, a które tylko opcjonalne? Na co zwracać uwagę, wybierając wycieraczkę do Twojego biura?

Przede wszystkim przemyśl, w jaki sposób interesanci i klienci dostają się do budynku firmy. Czy jest on położony przy głównej trasie i wystarczy przejść przez zadbany parking? A może zabudowania znajdują się w trudniej dostępnym terenie i aby przekroczyć próg biura, trzeba pokonać drogę szutrową, trawnik, piaszczystą przestrzeń? Do intensywności spodziewanych zabrudzeń łatwiej będzie dopasować idealną wycieraczkę.

Druga sprawa to sami klienci – kto odwiedza biuro i w jakim stroju robi to najczęściej? Jeśli pomieszczenia firmowe zlokalizowane są na terenie biurowca, to prawdopodobnie goście będą ubrani formalnie, a zanieczyszczenia z obuwia przetrą na wejściu do samego budynku. Można wówczas zdecydować się na gustowne wycieraczki tekstylne. Jeżeli natomiast urzędujesz na terenie budowy czy zakładu produkcyjnego, a interesanci to głównie osoby odpowiedzialne za dostawy surowców, załadunek produktów czy czynności magazynowe, to istnieje znacznie większe ryzyko zabrudzenia podłogi i nawet we wnętrzu budynku warto zastosować solidniejszy wkład – rypsowy lub winylowy.

Jakie wycieraczki biurowe sprawdzą się najlepiej w Twojej firmie?

Do wycieraczek najczęściej stosowanych w biurach należą systemowe wycieraczki aluminiowe. Ich budowa pozwala na skonstruowanie powierzchni odpowiedniej dla różnego rodzaju obiektów, dzięki możliwości zastosowania kilku rodzajów wkładów, jak i łączenia różnych rozwiązań. Dodatkowo wycieraczki aluminiowe są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Połączenie profili przy pomocy elastycznych stalowych linek pozwala na ich bezpieczne rolowanie – gdy zajdzie taka potrzeba, wycieraczkę można zwinąć, wyczyścić i położyć z powrotem.

Coraz większą popularnością cieszą się również kraty stalowe, do tej pory kojarzone raczej z obiektami przemysłowymi. Technologia poszła jednak do przodu i kratki stalowe nie muszą już wyglądać surowo i loftowo – teraz istnieje opcja personalizacji krat WEMA i wkomponowania jej w podłoże, które ma osłaniać. W tym celu powierzchnię kratki uzupełnia się o wypełnienie identyczne z tym na reszcie podłogi (np. panele drewniane lub z tworzywa sztucznego). Taka wycieraczka idealnie nadaje się do nowoczesnego biura – wygląda stylowo i spełnia swoje pierwotne zadanie, jaką jest ochrona powierzchni przed zabrudzeniem.

Wycieraczka biurowa to nie tylko czystość

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, niezwykle ważny w przypadku firm i instytucji. Otóż za bezpieczeństwo odwiedzających je osób odpowiadają właściciele lub też osoby zarządzające obiektem. A zimą czy jesienią, gdy klienci chodzą po śniegu, błocie i deszczu, nietrudno o poślizgnięcie się na gładkiej podłodze. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie odpowiednio dopasowana wycieraczka – nie tylko pozwoli ona pozbyć się brudu z butów, ale także zwiększy tarcie i ustabilizuje stopę.

Sprawdź też wycieraczki do hotelu od Alumatex.

Zyskujesz dzięki temu potrójnie: podłoga jest czysta, a więc nie wymaga tak częstego sprzątania. Wygląda porządnie i elegancko, spełniony zostaje zatem wymóg zachowania estetyki. A na dodatek zabezpiecza gości (jak i pracowników) przed upadkiem. Żadne inne rozwiązanie nie łączy jednocześnie wszystkich tych korzyści.

Wycieraczka do biura – jak ją dobrać?

O tym, jaka wycieraczka będzie najlepsza dla twojego biura, decyduje wiele czynników: gdzie znajduje się pomieszczenie – w strukturze biurowca czy na wolnym powietrzu? Jaką drogę musi przebyć klient, aby się do niego dostać? Jaki jest styl strefy wejściowej.

Warto poświęcić chwilę na przemyślenie tych zagadnień w celu wyboru odpowiadającej im wycieraczki. Kratownica stalowa będzie świetna dla biur znajdujących się na terenach przemysłowych, aluminiowe wycieraczki systemowe zabezpieczą wielopoziomową strefę wejścia, a wycieraczka tekstylna sprawdzi się we wnętrzach chronionych przed największymi zabrudzeniami.

Wycieraczki biurowe – gdzie jeszcze można je stosować?

Choć mówimy o wycieraczkach biurowych, to oczywiście budynki firmowe nie są jedynymi miejscami, w jakich się one sprawdzą. Zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami wymagają także sekretariaty (np. szkół i instytucji publicznych), poczekalnie i gabinety lekarskie czy też obiekty o charakterze kulturalnym i rozrywkowym (np. kluby środowiskowe, sale zabaw). Wszędzie tam, gdzie podłoga powinna pozostać czysta pomimo jej intensywnego użytkowania, warto wybrać profesjonalne wycieraczki biurowe.

Wycieraczka dostosowana do natężenia ruchu w biurze

Dlatego solidna wycieraczka metalowa to obowiązkowy element w każdym biurze i budynku firmowym. Przy pomocy tego typu wycieraczek należy stworzyć strefy czyszczenia. Strefa pierwsza to wycieraczka zewnętrzna, skonstruowana w taki sposób, aby skutecznie usuwać najgrubsze zanieczyszczenia, w tym piach, żwir, błoto czy śnieg. Strefa druga znajduje się w przedsionku i stanowi niejako kontynuację strefy pierwszej usuwając resztki grubych zanieczyszczeń. Zadaniem strefy 3 znajdujące się już we wnętrzu biura jest usunięcie drobniejszych zanieczyszczeń, takich jak kurz oraz pył, a w ulewne i śnieżne dni także osuszenie podeszw. Wycieraczka aluminiowa doskonale nadaje się do stworzenia każdej ze stref czyszczenia, choć w dwóch pierwszych sprawdzi się także wycieraczka gumowa, a trzecią stworzyć może opcjonalnie wycieraczka tekstylna.

Wycieraczek biurowych – kiedy jest skuteczna?

O tym, czy wycieraczka będzie skuteczna, decyduje jej odpowiedni dobór, dlatego warto skonsultować go z producentem, który ma w tej kwestii duże doświadczenie. Każda wycieraczka systemowa aluminiowa składa się z metalowego profilu oraz wkładów. Odpowiednia konstrukcja profili sprawia, że model wycieraczki jest dobrze dostosowany do natężenia ruchu panującego w budynku. Im jest ono wyższe, tym należy postawić na solidniejszą konstrukcję. W każdej strefie czyszczącej powinny znaleźć się inne wkłady. Na pierwszej linii mogą to być na przykład szczotki wykonane z winylu, podczas gdy na ostatniej wycieraczce wewnątrz budynku wytrzymałe włókna tekstylne. 

Od natężenie ruchu zależy również optymalna powierzchnia wycieraczki. Przy około 200 osobach dziennie wystarczy 5 m², ale gdy budynek odwiedza w ciągu doby 2000 osób należy postawić na większą wycieraczkę, na przykład o powierzchni 18 m². Ten parametr także warto skonsultować producentem przed złożeniem zamówienia, podobnie jak możliwości montażowe i wzbogacenia wycieraczki o ewentualny odpływ.

Personalizowana wycieraczka to również element identyfikacji wizualnej. Wycieraczki aluminiowe dają firmom jeszcze jedną bardzo ciekawą możliwość. Ich producenci oferują opcję personalizacji, dzięki czemu wycieraczka staje się elementem identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Logo firmy i inne ciekawe informacje mogą znaleźć się nie tylko na powierzchniach tekstylnych. Bardzo efektownie prezentuje się laserowy grawer umieszczony na aluminiowym profilu. Wycieraczka wita wówczas klientów i innych gości eleganckim logo lub ciekawym sloganem. Zdecydowanie warto postawić nie tylko na funkcjonalność, ale również nowoczesny design!Sprawdź inne podobne wpisy