Porady

Wycieraczki aluminiowe do firm i biur

Powrót

Wycieraczki aluminiowe są funkcjonalne, solidne i eleganckie. Dlatego bardzo często widujemy je w siedzibach i oddziałach przedsiębiorstw. Dobra wycieraczka będzie służyła użytkownikom przez lata. Dziś przedstawiamy krótki przegląd możliwości związanych z metalowymi wycieraczkami do budynków biurowych i firmowych.

Czystość to podstawa!

Dobra wycieraczka pod drzwi jest w stanie zatrzymać aż 80% brudu, który może się dostać do budynku przede wszystkim na podeszwach butów odwiedzających go osób. To bardzo ważne z estetycznego, ale także ekonomicznego punktu widzenia. Bez sprawnej wycieraczki posadzki, parkiety i wykładziny wymagałyby znacznie częstego czyszczenia. Drobny pył wnoszony do budynku w dłuższej perspektywie negatywnie odbija się na zdrowiu użytkowników, ponieważ dostaje się do dróg oddechowych. Ponadto, może przyczyniać się do awarii sprzętu elektronicznego.

Wycieraczka dostosowana do natężenia ruchu

Dlatego solidna wycieraczka metalowa to obowiązkowy element w każdym biurze i budynku firmowym. Przy pomocy tego typu wycieraczek należy stworzyć strefy czyszczenia. Strefa pierwsza to wycieraczka zewnętrzna, skonstruowana w taki sposób, aby skutecznie usuwać najgrubsze zanieczyszczenia, w tym piach, żwir, błoto czy śnieg. Strefa druga znajduje się w przedsionku i stanowi niejako kontynuację strefy pierwszej usuwając resztki grubych zanieczyszczeń. Zadaniem strefy 3 znajdujące się już we wnętrzu biura jest usunięcie drobniejszych zanieczyszczeń, takich jak kurz oraz pył, a w ulewne i śnieżne dni także osuszenie podeszw. Wycieraczka aluminiowa doskonale nadaje się do stworzenia każdej ze stref czyszczenia, choć w dwóch pierwszych sprawdzi się także wycieraczka gumowa, a trzecią stworzyć może opcjonalnie wycieraczka tekstylna.

Optymalny dobór profili i powierzchni czyszczących

O tym, czy wycieraczka będzie skuteczna, decyduje jej odpowiedni dobór, dlatego warto skonsultować go z producentem, który ma w tej kwestii duże doświadczenie. Każda wycieraczka aluminiowa składa się z metalowego profilu oraz wkładów. Odpowiednia konstrukcja profili sprawia, że model wycieraczki jest dobrze dostosowany do natężenia ruchu panującego w budynku. Im jest ono wyższe, tym należy postawić na solidniejszą konstrukcję. W każdej strefie czyszczącej powinny znaleźć się inne wkłady. Na pierwszej linii mogą to być na przykład szczotki wykonane z winylu, podczas gdy na ostatniej wycieraczce wewnątrz budynku wytrzymałe włókna tekstylne. 

Od natężenie ruchu zależy również optymalna powierzchnia wycieraczki. Przy około 200 osobach dziennie wystarczy 5 m², ale gdy budynek odwiedza w ciągu doby 2000 osób należy postawić na większą wycieraczkę, na przykład o powierzchni 18 m². Ten parametr także warto skonsultować producentem przed złożeniem zamówienia, podobnie jak możliwości montażowe i wzbogacenia wycieraczki o ewentualny odpływ.

Personalizowana wycieraczka – element identyfikacji wizualnej

Wycieraczki aluminiowe dają firmom jeszcze jedną bardzo ciekawą możliwość. Ich producenci oferują opcję personalizacji, dzięki czemu wycieraczka staje się elementem identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Logo firmy i inne ciekawe informacje mogą znaleźć się nie tylko na powierzchniach tekstylnych. Bardzo efektownie prezentuje się laserowy grawer umieszczony na aluminiowym profilu. Wycieraczka wita wówczas klientów i innych gości eleganckim logo lub ciekawym sloganem. Zdecydowanie warto postawić nie tylko na funkcjonalność, ale również nowoczesny design!Sprawdź inne podobne wpisy